Mar Menor, Bahenní lázně pod širým nebem
Mar Menor – menší moře, které léčí
Menší moře, jak zní překlad názvu Mar Menor, je výjimečným místem nejen ve Španělsku. Své návštěvníky dokáže mocně očarovat, ale také léčit. Pro svůj vysoký obsah soli, minerálů a unikátního léčivého bahna je laguna Mar Menor nazývána španělským „Mrtvým mořem“.
My bychom jen dodali, že je taktéž jedinečným sanatoriem pod širým nebem.
Bahno z laguny pomáhá v léčbě mnoha kožních chorob. Příznivé účinky však má rovněž na revmatismus, artrózu nebo alergie. Návštěvníci Mar Menor si léčivou proceduru dopřávají přímo pod širým nebem. Stačí nanést vrstvu léčivého bahna na kůži a po hodině smýt. Již jen tenká vrstva bahna dokáže zbavit povrch kůže jedů.
Zdraví prospěšná je i pára nad lagunou. Chrání vaše tělo před ultrafialovými paprsky a působí blahodárně na dýchací soustavu.
Ať už si vyberete náš hotel Izán Cavanna 4* na pláži laguny Mar Menor, nebo hotel Thalasia 4* s rozlehlou lázeňskou zónou a nabídkou léčebných balíčků, dovolenou na Mar Menor si užijete!
Zajímavosti o mořské laguně Mar Menor
Největší přírodní bazén v Evropě nebo velký rybník. Přízviska, která Mar Menor provázejí všemi turistickými průvodci po Španělsku, nemohou být trefnější.
Moře zde totiž dosahuje maximální hloubky pouhých sedmi metrů a od Středozemního moře je odděleno úzkým pásem písčité pevniny. Ten je nazývaný „rukáv“ – manga a dal jméno i zdejšímu letovisku – La Manga.
Tato „hráz“ mezi Středozemním mořem a Mar Menor je dlouhá 24 kilometrů a dosahuje šířky od 200 do 1 500 metrů.
V turistickou oblast se Mar Menor začíná měnit již v 19. století, kdy si zde obyvatelé španělského vnitrozemí začínají stavět své letní vily.
Milovníci historie zajisté ocení i blízkost starobylých měst jako je Cartagena nebo Murcia. Jejich památky, malebné uličky a náměstí okouzlují návštěvníky svou typicky španělskou náladou, které nelze odolat.
Počasí na Mar Menor
Oblast laguny Mar Menor je chráněným územím, které se pyšní teplými léty, mírnou zimou a velmi málo tu prší. Díky vysoké koncentraci soli, malé hloubce vody a celoročně slunečnému počasí (3 000 hodin slunečního svitu za rok), je zde voda přibližně o 5 °C teplejší než ve Středozemním moři.
Koupat se zde dá až do listopadu. Slunečných je zde 315 dnů v roce, roční průměrná teplota je kolem 18 °C a i v létě, kdy teplota dosahuje hodnot kolem 30 °C, zde fouká příjemný větřík.